Sık Sorulan Sorular

Bilgi
SIK SORULAN SORULAR
Erobee İç Giyim çalışanları olarak müşterilerimize en iyi hizmeti vermeyi ilke edinmekteyiz. Bu bölüm, bu amaçla faaliyet gösteren mağazamızın Müşteri Hizmetleri Birimimize sizlerden gelen sorular dikkate alınarak hazırlanmıştır.

Eğer bu bölümde aradığınız cevaplara ulaşamamışsanız lütfen bize info@erobee.com adresimizden yazın veya mesai saatleri içerisinde (09.00-18.00 / Pazartesi-Cuma) hizmetinizde olan 0 212 527 0011 numaralı telefondan müşteri hizmetlerimize ulaşabilirsiniz.

SİTENİZDEN ALIŞVERİŞ YAPMAK GÜVENLİ MİDİR?

Erobee Online Mağazası, sizlere internet üzerinden güvenli ve rahat bir alışveriş imkanı sağlamak için gereken tüm teknolojik ve güncel altyapıya sahiptir. Erobee.com, kredi kartıyla ödeme işlemlerinde dünyanın en güvenli ödeme kurumlarından biri olan Payu işbirliği ile çalışmaktadır. Ayrıca web sitemiz, mevcut en ileri güvenlik teknolojisi olan SSL (Secure Socket Layer) sistemlerini kullanmakta olup bu sistem, sunucu ile istemci arasındaki iletişimin şifrelenmiş şekilde yapılabilmesine imkan veren standartlaşmış bir teknolojidir. SSL şifrelemesinde 2 adet anahtar kullanılır. Bu anahtarlar, dijital olarak kodlanmışlardır ve web sitemizden şifrelenerek giden bir veriyi sadece istemcideki anahtar açabilmektedir. Bu sertifika kredi kartı ve kişisel bilgilerinizin güvencesidir. Web site adresi, https://www.mağazaismi.com şeklinde yazıldığında aşağıdaki resimde görüldüğü gibi yeşil renkteki kilit ikonu, o sitenin SSL şifreleme sistemi ile korunduğu anlamını taşımaktadır. Aksi taktirde, kredi kartı verileriniz veya siteye girdiğiniz kişisel verileriniz çalınma tehlikesiyle karşı karşıyadır. İnternette yapacağınız alışverişlerde bu konuya dikkat etmenizi önermekteyiz.Kişisel bilgilerinizden hiç bir bilgi üçüncü şahıslar tarafından görüntülenememekte olup, kredi kartı onayları direkt Payu Sistemi tarafından verilmektedir. Erobee Online Mağazası, kredi kartı özel bilgilerinizi göremediği için hiçbir zaman kaydedemez, saklayamaz.

KARGOLAMA İŞLEMLERİNDE GİZLİLİK KONUSU NE ŞEKİLDE İŞLEMEKTEDİR?

Siparişleriniz kargo poşeti haricinde içerisini göstermeyen başka bir ambalaj poşetiyle paketlenir ve yasal zorunluluk dahilinde paketin dışına konulması gerekli olan faturası, kargo poşetinin dış kısmındaki cep bölümüne içeriği okunmayacak şekilde ters katlanılarak konulup cebin üzerine de barkod yapıştırılarak görülmesi ve dışarı çıkarılması olanaksız hale getirilmektedir. Ayrıca faturalara ürün ismi yerine sadece kod numarası yazılır ve gönderici olarak şahıs ismiyle sizlere gönderilir.

SİTENİZDE HANGİ BROWSER İLE ALIŞVERİŞ YAPABİLİRİM?

Sitemizde Windows işletim sistemi üzerinde güncel sürüm tüm browserler ile veya Mac OSX sistem üzerinde sorunsuz alışveriş yapabilirsiniz.

MAĞAZANIZDAN SİPARİŞ VERDİM ANCAK BANA SİPARİŞİMDEKİ ÜRÜNLERİN BULUNMADIĞINI BİLDİREN BİR E-POSTA GÖNDERİLDİ.

Mağazamızda satışa sunulan ürünler üretici-ithalatçı firma depo stoklarıyla koordineli olarak güncellenmektedir. Ancak, bazı durumlarda özellikle seri sonu olan ve stokları, belli sınırların altına inmiş ürünlerde zaman zaman istemiş olduğunuz ürünler tedarik edilememektedir. Bu ürünlerin yerine model, renk veya beden olarak en yakın alternatifleri müşterilerimize öncelikle telefonla iletişim kurularak bildirilmekte ve telefonla iletişim kuramadığımız durumlarda da e-posta ile sunulmaktadır. Size gelen e-posta sonrasında;

-Dilerseniz sunulan alternatif ürünü tercih edebilir,
-Belirtilen ürünlerin dışında yeni bir ürün seçebilir,
-Ürünün yeniden stoka girme durumu belirtilmişse, stoka girmesini bekleyebilir,
-Bu ürünün siparişinizden çıkarılarak kalan ürünlerin gönderilmesini isteyebilir,
-Bu tutarın yeni siparişlerinizde kullanılmak üzere saklanmasını isteyebilir.
-Veya siparisinizin iptalini isteyebilirsiniz.

ÖDEME SEÇENEKLERİM NELERDİR?

1.Kredi Kartı: Peşin Fiyatına tek çekim veya 9 aya kadar taksit imkanı.
2. Banka Havalesi veya EFT
4. Bankamatik Kartıyla Ödeme
5.Teslimatta Ödeme

TESLİMATTA ÖDEME ŞEKLİNDE ALIŞVERİŞ YAPMAK İSTİYORUM, SİPARİŞİMİ TESLİM ALAMAMAM DURUMUNDA YASAL SORUMLULUĞUM VAR MI?

Teslimatta Ödeme Metodu ile alışveriş yapan müşterilerimizin siparişleri, müşteri hizmetlerimiz tarafından telefonla aranılıp sipariş onayı alındıktan sonra işleme konulmaktadır. Teslimatta ödeme metodu ile sipariş veren müşterimiz cayma hakkını siparişleri kargoya verildikten sonra kullandığı taktirde, web sitemizde beyan edilen gidiş ve dönüş kargo bedelleri ile gidiş-dönüş tahsilatlı gönderi masraflarını firmamıza ödeyeceğini sipariş tamamlanmadan önce müşterilerimizin onayına sunulan ''Mesafeli Satış Sözleşmesine'' istinaden taahhüt etmiş sayılır ve elektronik ortamlarda yapılan alışverişlerde ''Mesafeli Satış Sözleşmesi'' ıslak imzalı sözleşme hükmünde olup, her iki tarafı da yasal olarak sorumlu kılmaktadır.

ÖDEME ANINDA KREDİ KARTIM REDDEDİLİYOR?

Alışverişin son aşamasında kredi kartı bilgileriniz, online olarak bankaya iletilerek provizyon istenir. Provizyon alınması durumunda, siparişiniz tamamlanır. Geçici bir süre için banka ile irtibatın kesilmesi halinde provizyon talebi geri çevrilebilir. Bu gibi durumlarda kısa bir süre sonra tekrar denemelisiniz. Kredi kartınızın sürekli olarak reddedilmesi ise aşağıdaki sebeplerden kaynaklanmış olabilir.

a-Yanlış kredi kartı numarası giriyor olabilirsiniz.
b-Kredi kartı tipi (VISA, MASTER) yanlış giriyor olabilirsiniz.
c-Kredi kartınızın harcama limiti dolmuş olabilir.
d-Kredi kartınızın son kullanım tarihi geçmiş olabilir.
e-Kredi kartınız internet üzerinde kullanıma açık olmayabilir. (Bankanızı arayınız)
f-İnternet bağlantınız kopmuş ya da yetersiz olabilir.

SANAL KART KULLANABİLİR MİYİM?

Evet, kullanabilirsiniz. Sanal Kart, bankaların özellikle internet alışverişi için hizmete sundukları bir çeşit kredi kartıdır. Bu kartın özelliği ise, limitinin 0 (sıfır) olmasıdır. Peki, limiti sıfır olan bir kartla nasıl alışveriş yapacaksınız?Önce, satın alacağınız ürün(lerin) toplamını hesaplıyorsunuz.”Satın al” butonuna basmadan önce, ilgili bankanın internet şubesine girip, hesabınızdan veya sürekli kullandığınız kredi kartından, ödeyeceğiniz kadar olan tutarı sanal karta yüklüyorsunuz.Böylece sanal kartınızın limiti, alışveriş yapacağınız ürün bedeli kadar oluyor. Alışverişinizi yapıyorsunuz ve sanal kartınızın limiti tekrar sıfır oluyor.

SİPARİŞİM NE KADAR SÜREDE HAZIRLANIR?

Siparişinizdeki ürünün stoklarda bulunması, Erobee İç Giyim mağazamıza gelen siparişlerdeki yoğunluk durumuna göre; mesai günlerimiz içerisinde 15.00'e kadar verilen siparişleriniz aynı gün,15.00'den sonra verilen siparişlerniz ise ertesi gün işleme alınır. Siparişteki ürünlerin iç stoğumuzda bulunması halinde 17.00'ye kadar olan siparişler aynı gün, 17.00'den sonra alınan siparişler bir sonraki gün kargoya verilir. Aynı gün kargo hizmetimiz, iç stoğumuzda bulunan ürünler için geçerli olup, iç stoğumuzda bulunmayan ve dış tedarikle sağlanan ürünler, 1-5 iş günü içerisinde temin edilebilmektedir. Erobee İç Giyim, siparişinizi mümkün olan en kısa sürede hazırlayıp size ulaştırmaya çaba gösterir. Belirtilen sürede hazırlanan siparişler tarafınıza ulaştırılmak üzere kargo firmasına iletilir. Kargo firmasının teslimatları ortalama 1-5 iş günü arasında değişmektedir. (Bu süre illere göre değişmektedir.)

SİPARİŞİMİ VERDİM NASIL TAKİP EDECEĞİM?

Sipariş verdiğiniz andan itibaren sisteme bırakmış olduğunuz mail adresinize tüm sipariş hareketleriniz bilgi olarak gönderilmektedir. Siparişiniz kargoya verildiğinde yine bir bilgilendirme maili gönderilir ve akşam 19.00 dan sonra da mail adresinize kargo takip numarası ile kargo takip linkiniz gönderilmektedir. Kargo hareketlerinizi bu maildeki kargo takip linkine tıklayarak gözlemleyebilirsiniz. Ayrıca sisteme bırakmış olduğunuz mobil telefonunuza kargo şirketi tarafından siparişinizin aşamalarıyla ilgili bilgilendirme SMS leri gelecektir.

Web sitemiz üzerinden ise, ''Hesabım'' bölümünde yer alan "Siparişlerim" alanından sipariş aşamalarınızı öğrenebilirsiniz.

HANGİ KARGO FİRMASI İLE TESLİMAT YAPILIYOR VE NE KADAR KARGO ÜCRETİ ALINMAKTADIR?

www.erobee.com olarak Aras Kargo ile anlaşmalıyız.Toplam alışveriş tutarı 100 TL’ nin altında kalan siparişlerden 7,50 TL Kargo Ücreti alınmaktadır. 100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücreti alınmamaktadır. Ayrıca teslimatta ödeme metodu ile yapılan alışverişlerin tahsilat hizmet bedeli ücreti 7,95 Tl. dır.

ANLAŞMALI OLDUĞUNUZ KARGO FİRMASI DIŞINDA DA FİRMALARLA GÖNDERİ YAPILIYOR MU?

Anlaşmalı olduğumuz kargo firması haricinde firmalarla gönderim yapılmamaktadır.

ALMIŞ OLDUĞUM ÜRÜN DEFOLU ÇIKTI, NE YAPMALIYIM?

Erobee İç Giyim olarak satmış olduğumuz ürünler üreticilerince pek çok kez kalite kontrol aşamasından geçmektedir. Buna rağmen almış olduğunuz ürününün üretimden kaynaklı problemlerinde; elinizdeki ürünü ve durumu anlatan bir not ve faturasının tüm nüshalarıyla ile birlikte bize göndermenizi rica ederiz. Ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade, iptal veya değişim talebinde bulunmanız gerekmektedir.Bunun için size en yakın Aras Kargo firması aracılığıyla kargo ücreti tarafımızdan ödenmek üzere Erobee.com adına gönderim yapmanız yeterlidir. Ürün tarafımıza ulaştığı anda gerekli inceleme yapıldıktan sonra yeni ürün adresinize Aras Kargo ile gönderilecektir.

SİPARİŞİMİN BAZI/TÜM ÜRÜNLERİNİ İADE ETTİM TARAFIMA TUTAR İADE İŞLEMİ NASIL YAPILACAKTIR?

Internet sitemizdeki ürünlerin bir kısmını veya tümünü ''İade Şartlarımızda'' belirtilen maddeler doğrultusunda iade etmeniz ve ürünlerin tarafımıza ulaşmasından sonra ödeme şeklinizin durumuna göre 3 iş günü içerisinde firmamızca iade işleminiz gerçekleştirilecektir. Kredi kartıyla yapmış olduğunuz ödemelerde firmamızca iade işlemi gerçekleştirildikten sonraki süreç, tamamen bankanızın inisiyatifindeki bir süreçtir. İnternet üzerinden kredi kartı ile ödemelerde aynı kredi kartınıza iade yapılır. Havale veya eft ile ödeme yaptıysanız, aynı hesap numarasına iade yapılır. Kapıda ödeme yaptıysanız; vereceğiniz banka hesabı numarasına tutar iadesi yapılacaktır. Bu hesap numarasını iade ettiğiniz ürünün içine koyacağınız bir not ile ve info@erobee.com’ a bir e-posta göndererek yapabilirsiniz. Kapıda ödeme seçeneğinde; tutar, Kargo firmasından hesabımıza geçtikten sonra tarafınıza gönderilmektedir.

İade, iptal ve değişim hakkında detaylı bilgi için lütfen BURAYA tıklayın!

İADEM GERÇEKLEŞTİ FAKAT HESABIMA ÖDEDİĞİM MİKTARDAN DAHA AZ BİR MİKTAR YANSITILMIŞ. BUNUN NEDENİ NEDİR?

Kargo bedellerinin tarafımızdan ödeneceğini taahhüt etmediğimiz durumlarda kargo firmasına ödenen kargo ücretleri ve teslimatta ödemelerde yine kargo firmalarına ödenen tahsilatlı gönderi hizmet bedelleri ödemiş olduğunuz toplam tutardan düşülerek iade işlemi gerçekleşmektedir.

KARGO FİRMASI TESLİMAT İÇİN GELMİŞ BEN YOKTUM NE YAPMALIYIM?

Sizi, belirtmiş olduğunuz adresinizde bulamayan kargo görevlisi, en yakın irtibat noktasının adresini bırakarak paketinizi almak üzere oraya davet edecektir. Aynı zamanda, İnternet Müşteri İlişkileri üyelik sırasında verdiğiniz telefon ve e-posta adresleri kanalıyla size ulaşmaya çalışacaktır. Buna rağmen 3 gün boyunca sizden bir haber alınamaması durumunda, paketiniz firmamıza geri gönderilerek iade işlemleri yapılacak ve kargo ücreti düşülmek suretiyle sipariş bedeli tarafınıza iade edilecektir.

ŞİFREMİ UNUTTUM NE YAPABİLİRİM?

Hesabım sayfasında yer alan ''parolamı unuttum'' butonuna tıklayın, çıkan ekranda ilgili kutucuğa üyelik oluşturduğunuz e-mail adresinizi yazıp devam butonuna basınız. Hemen size, yeni parolanızı içeren bir e-posta gönderilecektir. Bu parolayla sisteme giriş yaptıktan sonra dilerseniz ''Hesabım'' bölümünde ''Parola Değiştir'' sekmesinden tekrar parolanızı değiştirebilirsiniz.

KİŞİSEL BİLGİLERİMİ SİZE VERMEM GÜVENLİ MİDİR?

Erobee İç Giyim, verdiğiniz bilgileri yalnızca, sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına kullanılır.Bilgileriniz firmamız datası dışına çıkartılmaz ve siparişinizin size daha çabuk ve güvenli bir şekilde ulaşmasını sağlamak adına yalnızca iletişim bilgileriniz anlaşmalı kargo firmamızla paylaşılmaktadır. Bunun haricinde diğer firmaların reklam ve tanıtım faaliyetlerinde kullanılmak üzere asla paylaşılmaz.

ÜRÜNLERİN FİYATLARINA KDV DAHİL Mİ?

Erobee İç Giyim mağazamızdaki tüm ürünler, KDV dahil fiyatlarıyla sergilenmektedir.

SİPARİŞLERİMİ NEREDEN GÖREBİLİRİM?

Üye giriş bilgilerinizle mağazamızda oturum açtıktan sonra ''Hesabım'' sayfasına giderek ''Siparişlerim'' sekmesine tıklayıp, siparişlerinizi görüntüleyebilirsiniz.