SEPETİM

Sık Sorulan Sorular

EROBEE.COM SIKÇA SORULAN SORULAR

Erobee.com, sizlere internet üzerinden güvenli ve rahat bir alışveriş olanağı sağlamak için gereken tüm teknolojik ve güncel altyapıya sahip olup, kredi kartıyla ödeme işlemlerinde dünyanın en güvenli ödeme kurumlarından biri olan PayTr Ödeme Kuruluşu A.Ş. işbirliği ile çalışmaktadır. Ayrıca web sitemiz, mevcut en ileri güvenlik teknolojisi olan SSL (Secure Socket Layer) sistemlerini kullanmakta olup bu sistem, sunucu ile istemci arasındaki iletişimin şifrelenmiş şekilde yapılabilmesine olanak sunan standartlaşmış bir teknolojidir. Erobee.com, paylaşımlı sunucu kullanmamakta olup, güncel güvenlik sistemleriyle korunan kendi sunucusundan yayın yapmaktadır.

Kişisel bilgilerinizden hiç bir bilgi üçüncü şahıslar tarafından görüntülenememekte olup, kredi kartı işlem ve onayları direkt PayTr Sistemi tarafından yürütülmektedir. Erobee.com, kredi kartı özel bilgilerinizi göremediği için hiçbir zaman kaydedemez, saklayamaz.


Siparişiniz, orijinal ambalajında belirteceğiniz adrese paket içeriği dışından anlaşılamayacak şekilde, kargo ambalajı içerisine ayrıca bir ambalaj daha uygulanarak paketlenir. Kargo paketinin dışında firma ismi, logo vs. gibi herhangi bir bilgi ve paket içeriği hakkında fikir veren hiçbir belirti bulunmamaktadır. Özet olarak siparişiniz, herhangi bir şahıstan gelen sıradan bir kargo görüntüsüyle size ulaşacaktır. Bu önlemler tüm gönderilerimize standart olarak uygulanmaktadır.


Mağazamızda satışa sunulan ürünlerin bir kısmı kendi stoğumuzda olup, bir kısmı da üretici-ithalatçı firma depo stoklarıyla koordineli olarak güncellenmektedir. Ancak, bazı durumlarda özellikle seri sonu olan ve stokları belli sınırların altına inmiş ürünlerde zaman zaman istemiş olduğunuz ürünler tedarik edilememektedir. Bu durumu bildirmek ya da söz konusu ürün-ürünlerin yerine model, renk veya beden olarak en yakın alternatifleri müşterilerimize sunmak için telefon ya da  e-posta yoluyla iletişime geçmekteyiz. 

1. Kredi Kartı İle Ödeme: Peşin Fiyatına tek çekim veya 9 aya kadar taksit imkanı.

2. Banka Havalesi veya EFT Yoluyla Ödeme

4. Bankamatik Kartıyla Ödeme

Alışverişin son aşamasında kredi kartı bilgileriniz, online olarak bankaya iletilerek provizyon istenir. Provizyon alınması durumunda, siparişiniz tamamlanır. Geçici bir süre için banka ile irtibatın kesilmesi halinde provizyon talebi geri çevrilebilir. Bu gibi durumlarda kısa bir süre sonra tekrar denemelisiniz. Kredi kartınızın sürekli olarak reddedilmesi ise aşağıdaki sebeplerden kaynaklanmış olabilir.

a-Kart bilgilerinizi yanlış giriyor olabilirsiniz.
b-Kredi kartınızın harcama limiti dolmuş olabilir.
c-Kredi kartınızın son kullanım tarihi geçmiş olabilir.
d-Kredi kartınız internet üzerinde kullanıma açık olmayabilir. (Bankanızı arayınız)
e-İnternet bağlantınız kopmuş ya da yetersiz olabilir.

Erobee.com'dan sanal kart ile alışveriş yapabilirsiniz. 

Kredi kartı ile verilen siparişlerde bankanız provizyon verene kadar geçen süre içerisinde siparişinizin durumu ''Onay Bekliyor'' şeklinde kalır ve provizyon gerçekleştikten sonra ''Hazırlanıyor'' durumuna geçerek siparişiniz işleme konulur.

Teslimatta Ödeme ya da diğer adıyla Kapıda Ödeme şeklinde verilen siparişlerde siparişiniz, müşteri temsilcimizin sizinle telefonla iletişim kurup sipariş onayınızı alana kadar geçen süre içerisinde siparişiniz ''Onay Bekliyor'' durumunda kalır. 

Olağan iş akışımıza göre; mesai günlerimiz içerisinde 15.00'e kadar verilen siparişleriniz aynı gün,15.00'den sonra verilen siparişlerniz ise ertesi gün işleme alınır. Siparişteki ürünlerin iç stoğumuzda bulunması halinde 17.00'ye kadar olan siparişler aynı gün, 17.00'den sonra alınan siparişler bir sonraki gün kargoya verilir. Aynı gün kargo hizmetimiz, iç stoğumuzda bulunan ürünler için geçerli olup, iç stoğumuzda bulunmayan ve dış tedarikle sağlanan ürünler genellikle ertesi gün olmakla birlikte 1-5 iş günü içerisinde temin edilebilmektedir. Erobee İç Giyim, siparişinizi mümkün olan en kısa sürede hazırlayıp size ulaştırmaya çaba gösterir. Belirtilen sürede hazırlanan siparişler tarafınıza ulaştırılmak üzere kargo firmasına iletilir. Kargo firmasının teslimatları, varış noktalarının uzaklıkları ile ilgili olarak ortalama 1-5 iş günü arasında değişmektedir. Mobil bölgelerde süreler daha fazla uzayabilmektedir. 

Sipariş verdiğiniz andan itibaren sisteme bırakmış olduğunuz mail adresinize tüm sipariş hareketleriniz bilgi olarak gönderilmektedir. Siparişiniz kargoya verildiğinde yine bir bilgilendirme maili gönderilir ve akşam 19.00 dan sonra da mail adresinize kargo takip numarası ile kargo takip linkiniz gönderilmektedir. Kargo hareketlerinizi bu maildeki kargo takip linkine tıklayarak gözlemleyebilirsiniz. Ayrıca sisteme bırakmış olduğunuz mobil telefonunuza kargo şirketi tarafından da siparişinizin aşamalarıyla ilgili bilgilendirme SMS leri gelecektir.

Web sitemiz üzerinden ise, ''Hesabım'' bölümünde yer alan "Siparişlerim" alanından sipariş aşamalarınızı öğrenebilirsiniz. 


Lojistik konusunda Aras Kargo ile çözüm ortaklığı yapmaktayız. Toplam alışveriş tutarı 400 TL’ nin altında kalan siparişlerden 50 TL Kargo Ücreti alınmaktadır. 400 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücreti alınmamaktadır. 

Erobee İç Giyim olarak satmış olduğumuz ürünler, üreticilerince pek çok kez kalite kontrol aşamasından geçmektedir. Buna rağmen almış olduğunuz ürününün üretimden kaynaklı problemlerinde e-mail ya da telefon aracılığıyla durumu bize bildiriniz ve size vereceğimiz depo adresimize ulaştırılmak üzere, kargo ücreti ödemeksizin Aras Kargo'ya ürünü teslim ediniz.  Ürünün tarafımızca incelenmesini takiben gerekli işlem derhal yapılacaktır.


Mağazamızdaki ürünlerin bir kısmını veya tümünü ''İade Şartlarımızda'' belirtilen maddeler doğrultusunda iade etmeniz ve ürünlerin tarafımıza ulaşmasından sonra ödeme şeklinizin durumuna göre 3 iş günü içerisinde firmamızca iade işleminiz gerçekleştirilecektir. Kredi kartıyla yapmış olduğunuz ödemelerde firmamızca iade işlemi gerçekleştirildikten sonraki süreç, tamamen bankanızın inisiyatifindeki bir süreçtir. İnternet üzerinden kredi kartı ile ödemelerde aynı kredi kartınıza iade yapılır. Havale veya eft ile ödeme yaptıysanız, aynı hesap numarasına iade yapılır. Kapıda ödeme yaptıysanız; vereceğiniz banka hesabı numarasına tutar iadesi yapılacaktır. Bu hesap numarasını iade ettiğiniz ürünün içine koyacağınız bir not ile ve info[@]erobee.com’ a bir e-posta göndererek yapabilirsiniz. Kapıda ödeme seçeneğinde; tutar, Kargo firmasından hesabımıza geçtikten sonra tarafınıza gönderilmektedir.

İade, iptal ve değişim hakkında detaylı bilgi için lütfen BURAYA tıklayın!

Kargo bedellerinin tarafımızdan ödeneceğini taahhüt etmediğimiz durumlarda kargo firmasına ödenen kargo ücretleri ve teslimatta ödemelerde yine kargo firmalarına ödenen tahsilatlı gönderi hizmet bedelleri ödemiş olduğunuz toplam tutardan düşülerek iade işlemi gerçekleşmektedir.


Sizi, belirtmiş olduğunuz adresinizde bulamayan kargo görevlisi, en yakın irtibat noktasının adresini bırakarak paketinizi almak üzere oraya davet edecektir. Aynı zamanda, müşteri hizmetlerimiz üyelik sırasında verdiğiniz telefon ve e-posta adresleri kanalıyla size ulaşmaya çalışacaktır. Buna rağmen 3 gün boyunca sizden bir haber alınamaması durumunda, paketiniz firmamıza geri gönderilerek iade işlemleri yapılacak ve kargo ücreti düşülmek suretiyle sipariş bedeli tarafınıza iade edilecektir.


Erobee İç Giyim, verdiğiniz bilgileri yalnızca, sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına kullanılır. Bilgileriniz firmamız datası dışına çıkartılmaz ve siparişinizin size daha çabuk ve güvenli bir şekilde ulaşmasını sağlamak adına yalnızca iletişim bilgileriniz anlaşmalı kargo firmamızla paylaşılmaktadır. Bunun haricinde diğer firmaların reklam ve tanıtım faaliyetlerinde kullanılmak üzere asla paylaşılmaz.

Erobee İç Giyim mağazamızdaki tüm ürünler, KDV dahil fiyatlarıyla sergilenmektedir.