İç Giyim Seçiminde Yararlı Bilgiler

Bir çok kadın iç giyim alışverişi veya kullanımı sırasında bilmeden ya da farkında olmadan basit hatalar yapmaktadır. Yapılan araştırmalara göre kadınların %70'i doğru beden ölçüsünü ve vücuduna uygun modeli bilmemektedir. Bu hataların bir kısmı ya ürün seçimi esnasında yada, sonraki süreçte ortaya çıkabiliyor. Şimdi sizlere iç giyim konusunda yapılan hatalar ve dikkat edilmesi gereken kurallar hakkında bir kaç pratik bilgi vermek istiyorum:

Sütyen:

Bayan iç giyimin en çok kullanılan ürünü sütyeni almadan önce bilinmesi gereken ilk husus, göğüs beden ölçüsüdür. Göğüs ölçüsünü bilmeden satın alınan her sütyen mutlaka sorun çıkaracaktır. Öncelikle doğru ölçüyü bildiğinizden emin olun. Sütyen kabından taşan göğüsleriniz varsa bir yerlerde bir hata var demektir. Sütyeninizi ilk satın aldığınızda en uç klipse taktığınızda rahat ediyorsanız sorun yoktur. Çünkü iç çamaşırları yıkama ve kullanma koşullarına bağlı olarak gevşeme gösterebilirler. Böyle olduğunda klips ayarını diğer agraflara taşıyabilirsiniz. Sütyen askılarını düzgün olarak ayarlamak hem sizi rahat ettirecek hem de kıyafetinizin altında çirkin bir görüntü teşkil etmeyecektir. Sütyen seçimindeki diğer önemli konu ise dış giysiyle olan uyumudur. Örneğin dar yada ince bir elbise giydiğinizde sütyeniniz dantelsiz ve düz olmalıdır. Böyle durumlarda gizli dikiş tekniği ile üretilenler en idealidir. Küçük göğüslü kadınlar daha göze değer bir görüntü elde etmek istiyorlarsa dolgulu yada cup'lı modelleri tercih etmeliler.

Külot:

İç giyim konusunda hijyene en çok dikkat edilmesi gereken külottur ve mutlaka her gün değiştirilmelidir. Öncelikle kullanılan ham maddenin pamuk olması gerekir. Tamamı olmasa da pamuk oranının yüksek olmasında fayda vardır. Kişinin vücudunun kullanılan maddeye karşı herhangi bir reaksiyonu yoksa naylon iç çamaşırı da kullanılabilir. Sıklıkla yaz aylarında terleme ve aşırı sürtünme kaynaklı tahriş egzamaları ve vajinal enfeksiyonlar ortaya çıkabilir. İçinize giydiğiniz külotun dış kıyafetinizle uyum içinde olması gerekir. Kendinizi rahat hissedebileceğiniz şekilde çok geniş yada dar olmamalı, teninizi sıkmamalı ve iz bırakmamalıdır.

G-string:

Son yıllarda iç giyim sektörüne bomba gibi düşen g-stringlerin üretmindeki tek gaye kadınların estetik açıdan daha şık ve hoş görünmesine yöneliktir. Gün içinde giydiğiniz külot tipinin dışarıdan fark edilmesi hiç hoş olmayacaktır. İşte tam burada imdada g-string külotlar yetişyor. Normal küloda göre stringlerin estetik ve şıklık konusundaki sırrı; bellirgin olan kısımlarının popo kıvrımları arasında gizleniyor olmasından kaynaklanıyor. Böylelikle dışarıdan bakıldığında kenar yada dikiş izinin belli olma olasılığı hiç yoktur. Üretimleri kadınların tercihine göre pamuklu, naylon yada parlak saten şeklinde olmaktadır.

Slip Külot:

İç giyim sektöründe üretimi en çok yapılan külot çeşididir. Normal tarzda yada yanları dar olarak üretilen slip külotlar günlük kullanım için kadınlar tarafından en çok tercih edilenlerin başında gelir. Dikkat edilmesi gereken en önemli husus dış giyiminizin altından bellli olmaması için dikişsiz olanları alıp giymenizdir. Böyle yapıldığında vücudunuzu saran ikinci bir cilt gibi belirsiz olacaktır.

Jartiyer:

Sanılanın aksine jartiyerler rahatsız edici ve kullanımı zor ürünler değildir. İlk dikkat edilmesi gereken en önemli konu külotunuzu jartiyerin üzerine giymek olsun. Külotunuzu çıkarmanız gerektiğinde bu size kolaylık sağlayacaktır. Dar kıyafetler giydiğinizde jartiyeri tercih etmeyin aksi takdirde klipsleri belli olacaktır. Kadınlığınızı külotlu çorapla değil en çok jartiyerli çoraplarla hissedebilirsiniz. Birçok kadın jartiyer giymekte tereddüt etmektedir. Bunun en büyük sebebi kendisine yakışmayacağını zannetmesidir. Halbuki jartiyerler kalın basenleri gizlemek ve dikkati başka yönlere çekmek için birebirdir. Fantazi iç giyimi olarak satış sıralamasında kostümlerden sonra jartiyerler gelmektedir. Geniş yüzeyli jartiyerler toparlayıcı nitellikleri ile korse vazifesi yaparlar.